Winobluszcz trójklapowy VEITCHII błyszczący
Winobluszcz trójklapowy VEITCHII
Parthenocissus tricuspidata 'Veitchii'
Wysokość : ok. 50 cm
Wiek sadzonki : 2 letnia
Stan : sadzonka w pojemniku C2
Kod produktu: Winblu1
Opis
Winobluszcz trójklapowy VEITCHII
Parthenocissus tricuspidata 'Veitchii'
Wysokość : ok. 50 cm
Wiek sadzonki : 2 letnia
Stan : sadzonka w pojemniku C2
Wszystkie nasze rośliny posiadamy ze Szkółek Drzew i Krzewów mieszczących się w Województwie podkarpackim, należące do Stowarzyszenia Polskich Szkółkarzy.
OPIS PRODUKTU:
OPIS PRODUKTU:
Winobluszcz trójklapowy to pochodzące z Azji pnącze, które wspina się na wszelkiego rodzaju pionowe przeszkody. Zachodzące na siebie, dachówkowato ułożone liście tworzą zwarty, zielony kobierzec a jesienią dodatkowo fantastycznie wybarwiony w głębokich odcieniach czerwieni i pomarańczu.
Roślina mało wymagająca, zdrowa i przydatna przede wszystkim do sadzenia w miejscach osłoniętych i ciepłych, przy ścianach budynków lub murach ogrodzeń. Przyrasta rocznie o 1-2 metry, dorastając maksymalnie do 20 metrów wysokości. Ukryte pod liśćmi niepozorne kwiaty rozwijają się w czerwcu. Fioletowe, kuliste, omszone białawym, woskowym nalotem owoce mają średnicę około 0,5 centymetra.
Winobluszcz trójklapowy Veitchii nie ma specjalnych wymagań uprawowych, akceptuje większość przeciętnych gleb, jednak w ostrzejsze zimy może przemarzać. Dlatego rośliny należy sadzić w miejscach osłoniętych, zacisznych, słonecznych lub w półcieniu. Młode rośliny dobrze jest przykryć na zimę słomianą matą, starsze są nieco bardziej odporne na mrozy.
Winobluszcz to dobre pnącze do uprawy w terenach zieleni miejskiej oraz ogrodach przydomowych. Świetnie nadaje się do maskowania brzydkich ścian budynków gospodarczych, murów, ogrodzeń, altan i płotów. Stosowany jest również jako roślina okrywkowa.
INSTRUKCJA SADZENIA ROŚLIN :
- Przed posadzeniem bryłę korzeniową należy wymoczyć minimum 15 min w wiadrze z wodą.
- Wykopujemy dołek 2x większy od naszej bryły korzeniowej
- Na dno dołka wsypujemy żyzną ziemię.
- Umieszczamy w dołku roślinę zasypując ziemią.
- Uważamy by przy sadzeniu nie zakopać miejsca szczepienia.
- Na sam koniec obficie podlewamy roślinę.
Opinie
Jeśli dodałeś/-aś recenzję, a nie pojawiłą się na liście, być może oczekuje na moderację.